Лікування лобкового педикульозу

Лобкові воші, як правило, знаходять у волоссі на лобку, статевих органах, навколо заднього проходу. Рідше вони можуть поширитися й на інші області, покриті волоссям: груди, живіт, під пахви.

Лобкова воша може передаватися від хворого партнера здоровому, перебираючись по лобковому волоссі під час статевого контакту, крім того, зараження лобковим педикульозом може відбуватися через постільну та натільну білизну, під час сну в одному ліжку.

Часті випадки зараження лобковим педикульозом при скупченні людей, як, наприклад, в казармах або гуртожитках. Зараження лобковими вошами може відбуватися і в таких місцях загального користування, як лазні, сауни та басейни.

Іноді лобковий педикульоз спостерігається у дітей, що сплять з хворими педикульозом дорослими. У цьому випадку локалізація педикульозу відрізняється від звичайної: лобкові воші розташовуються у волоссі на голові, бровах, віях.

Поширена думка про те, що педикульоз, у тому числі і лобковий - доля виключно асоціальних елементів суспільства, а люди, які мають можливість користуватися душем, врятовані від ризику зараження. Насправді це не зовсім так.

В даний час в США та країнах Західної Європи рівень поширеності лобкового педикульозу досягає розмірів епідемії. Лобковий педикульоз частіше зустрічається у людей, що ведуть безладне статеве життя, зокрема, у пацієнтів венеричних клінік. У підлітковому віці, приблизно з 15 до 19 років, лобковим педикульозом хворіють в основному дівчата, а після 20 років частота захворювань лобковим педикульозом у чоловіків та у жінок стає однаковою.

Лобковий педикульоз досить легко лікується та небезпеки не становить. Однак, часто (приблизно в третини всіх випадків) хворі лобковим педикульозом мають інші венеричні захворювання, такі як гонорея, хламідіоз, мікоплазмоз, трихомоноз. І найчастіше зараження венеричними хворобами відбувається через те, що пошкоджена лобковими вошами шкіра в області статевих органів легко пропускає будь-яку інфекцію. Тому при виявленні лобкових вошей рекомендується здати аналізи на статеві інфекції, щоб достовірно виключити їх наявність.

Записаться на прием

Close

Записаться на прием